Nasza grupa - to niceshops


Kim jesteśmy

Ten sklep internetowy jest częścią grupy Niceshops. My, Niceshops Group, jesteśmy austriacką firmą specjalizującą się w rozwoju sklepów internetowych w różnych segmentach produktów. Jesteśmy teraz reprezentowani na kilku rynkach europejskich.

Co miesiąc do naszych sklepów trafia prawie milion osób - w ten sposób generujemy ponad 25 000 zamówień miesięcznie, które opuszczają nasze centrum logistyczne w południowo-wschodniej Austrii i podróżują po całym świecie.

Wszystkie nasze strony internetowe mają kilka cech wspólnych:

 • drobno posortowana oferta z danego obszaru.
 • doskonały stosunek ceny do wydajności.
 • doskonała, najszybsza możliwa dostawa i zakup
 • łatwa gwarancja i wymiana
 • zawsze dobry nastrój i przyjazna kultura komunikacji w kontakcie z klientem
 • ORAZ: Wielu stałych klientów, którzy stale rozwijają sklepy zgodnie ze swoimi upodobaniami za pomocą opinii.

Zrównoważony rozwój jest integralną częścią naszej kultury korporacyjnej.

Już na etapie planowania naszego nowego centrum logistycznego nacisk położono na zrównoważony rozwój i wpłynął on na wiele obszarów budowy. Chcieliśmy być modelem środowiskowym i nie unikaliśmy kosztów i wysiłków. Najważniejszymi czynnikami zrównoważonego rozwoju przy budowie centrum logistycznego były:

 • Drewno - naturalnie odnawialny surowiec odegrał ważną rolę w budowie. W sumie w całym centrum użyto 680 metrów sześciennych drewna. Ponieważ jedna tona CO 2 jest magazynowana w każdym m³ drewna, można związać 680 ton CO 2 . Dla porównania: tylko jedna tona CO 2 odpowiada napędowi na 4 900 kilometrów.
 • Izolacja - nawet właściwa izolacja była dla nas bardzo ważna, aby zaoszczędzić jak najwięcej energii. Wartość izolacji dachu wynosi około 0,18 W / m2K, co jest bardzo dobrą wartością. Ponadto istnieje izolacja ścian o grubości 16 cm, która odpowiada izolacji domu rodzinnego!
 • Ciepło i chłodzenie - niespełna kilometr od naszego nowego centrum logistycznego znajduje się biogazownia, która ma również zakład spalania biomasy.
  Zamiast instalować własny system opalania gazem, zdecydowaliśmy się ogrzać nasze nowe centrum logistyczne przy pomocy biogazowni i zakładu spalania biomasy.
  Kiedy dowiedzieliśmy się również, że ciepło odpadowe z biogazowni jest rzeczywiście używane tylko zimą, ale bezużytecznie jest osuszane latem, zainstalowaliśmy agregat absorpcyjny zamiast konwencjonalnego agregatu chłodniczego. Jest to teraz obsługiwane z ciepłem odpadowym z biogazowni lub z ciepłem zakładu spalania biomasy. Chociaż agregat absorpcyjny kosztuje trzy razy więcej niż konwencjonalny agregat chłodniczy, oszczędza nam niesamowitą ilość energii. Wykorzystanie niewykorzystanego ciepła odpadowego do wytworzenia zimna i wykorzystania niewykorzystanego potencjału już istniejących odnawialnych źródeł energii po prostu zrobiło dla nas niesamowite wrażenie.
  Dzięki połączeniu z biogazownią i wykorzystaniu ciepła odpadowego możemy zaoszczędzić moc 600 kW na ciepło i 550 kW na zimno. Dla porównania, gdybyśmy używali jednego z dwóch urządzeń 8 godzin dziennie, 180 dni w roku, zużywalibyśmy średnio około 1680 kWh rocznie. Przy takiej ilości energii można oglądać telewizję przez prawie 3,5 roku (na telewizorze średniej wielkości).
 • Kupujemy urządzenia chłodzące dla maksymalnej efektywności energetycznej, a jeśli chodzi o zakup sprzętu komputerowego, zwracamy mniejszą uwagę na wydajność niż na oszczędzanie energii.
 • Wypełnianie paczek - zwracamy również uwagę na zrównoważony rozwój podczas wysyłki naszych paczek. Z tego powodu w miarę możliwości zmieniliśmy materiał wypełniający nasze opakowania na materiał nadający się do kompostowania. 95% naszych opakowań ma biodegradowalne biochipy jako wypełnienie.

Oprócz twardych faktów dotyczących zrównoważonego rozwoju ważne są dla nas także czynniki miękkie, tj. ludzie.

 • Uwaga - Ważne jest dla nas, aby ochrona środowiska zaczynała się od każdego pracownika osobiście. Dlatego upewniamy się, że wszystkie urządzenia są wyłączone poza godzinami pracy. Podobnie przywiązujemy wagę do prawidłowej segregacji odpadów.
 • Dostawcy - Wielokrotnie kwestionujemy zrównoważony rozwój, metody produkcji i filozofię u naszych dostawców. Tylko w ten sposób możemy zagwarantować najlepsze produkty i najlepszy standard produkcji dla Ciebie.
  Produkty wątpliwe są pobierane z asortymentu produktów lub, oczywiście, nawet nie dodawane.

Zrównoważony rozwój i ochrona środowiska to główne filary filozofii korporacyjnej całej Grupy Niceshops. Mamy tylko jedną planetę. Dlatego wszyscy w naszej firmie aktywnie uczestniczą w zachowaniu jej piękna i różnorodności.

Ecco Verde

Ecco Verde - sklep z kosmetykami naturalnymi

W Ecco Verde znajdziesz szeroki wybór naturalnych kosmetyków od międzynarodowych producentów. Od kremów do rąk, szamponów i produktów do pielęgnacji ciała po szeroki wybór przyjaznego dla skóry makijażu mineralnego, Ecco Verde ma wszystko, czego dusza zapragnie!

Kliknij tutaj, aby uzyskać prawdziwe kosmetyki naturalne wysokiej jakości: Ecco Verde Niemcy | Ecco Verde Austria

VitalAbo

VitalAbo - sklep dla dobrego samopoczucia

VitalAbo oferuje różnorodną gamę produktów renomowanych producentów w dziedzinie suplementów diety, żywienia sportowego i świadomego żywienia online na sprzedaż - i za rozsądną cenę oraz kompetentną, osobistą poradę dedykowanego zespołu!

Suplementy diety i odżywki sportowe: VitalAbo Deutschland | VitalAbo Austria

EquusVitalis - suplementy dla koni

W EquusVitalis możesz wybierać spośród szerokiego wyboru podstawowych artykułów spożywczych, minerałów, specjalności i produktów pielęgnacyjnych dla swojego konia online. Znane marki, które znajdziesz w naszym sklepie, to między innymi liderzy rynku St. Hippolyt, Eggersmann, Stiefel, Nösenberger, Lexa i Gladiator Plus, a także nasza wysokiej jakości marka własna EquusVitalis.

Wysokiej jakości karma uzupełniająca dla koni i nie tylko: EquusVitalis Niemcy | EquusVitalis Austria

Bloomling

Bloomling - Zaczaruj swój ogród

Zaczaruj swój ogród lub balkon produktami Bloomling. Tak duży wybór roślin można znaleźć w prawie każdym przedszkolu. W Internecie możesz wybrać pomiędzy różnymi typami i odmianami całej różnorodności roślin, a następnie dostarczyć je razem z niezbędnymi doniczkami bezpośrednio do drzwi frontowych.

Wysokiej jakości nasiona i akcesoria do ogrodu: Bloomling Germany | Bloomling Austria

Interismo

Interismo - Najwyższej jakości akcesoria do domu

Twój sklep internetowy z akcesoriami do domu. Na tych stronach znajdziesz wszystko, co twoje serce chce ozdobić. Wysokiej jakości akcesoria do domu od najbardziej renomowanych producentów do indywidualnego wystroju domu.

Życie w stylu: Interismo Niemcy | Interismo Austria

Pools.shop

pools.shop - Wszystko o basenie

Wszystko o basenie - czy to kompletny zestaw, czy odpowiednie akcesoria - w pools.shop znajdziesz. Wspaniałe baseny do kąpieli w domu i wiele na utrzymanie basenu.

Kąpiel dla wszystkich: pools.shop

Piccantino - przysmaki dla koneserów

W Piccantino znajdziesz najlepsze przyprawy i zioła najlepszych światowych producentów - wybranych przez nas. Duży asortyment obejmuje pesto, chutneys, oleje i octy, pojedyncze zioła i przyprawy oraz pyszne mieszanki.

Wykwintne przyprawy, zioła i produkty w Piccantino Germany | Piccantino Austria