Właściwy popręg!

Właściwy popręg!

Dużo uwagi poświęca się doborowi odpowiedniego siodła i odpowiedniego uzdy. Ale co z popręgiem? Tutaj również powinieneś zastanowić się nad zakupem. Źle dopasowany popręg może mieć negatywny wpływ na mięśnie i oddychanie konia. Ważne jest odpowiednia pozycja, dobre rozłożenie nacisku, jak największa swoboda ruchu łokcia i oczywiście utrzymanie siodełka na miejscu. Przed wyborem popręgu należy najpierw wziąć pod uwagę anatomię konia. Ponieważ nie każda uprząż pasuje do każdego konia. Ponadto decydujące znaczenie ma szerokość powierzchni nośnej, użyte materiały i elastyczność.

Chcielibyśmy przedstawić Wam naszych trzech faworytów marki BUSSE!

Wszystkie paski mają wspólną cechę:

Kształt:

Wszystkie trzy paski są dostępne w kształcie księżyca lub anatomicznym.

Anatomiczny kształt charakteryzuje się szeroką powierzchnią styku w okolicy mięśnia piersiowego. Pozwala to na lepsze rozłożenie nacisku i odciążenie mięśnia. Stożek w okolicy łokcia zapewnia koniowi maksymalną swobodę ruchów.

Kształt księżyca ma również szeroką powierzchnię styku i zwęża się w okolicy łokcia. Dodatkowo popręg jest lekko zakrzywiony, dlatego jest idealny dla koni z pełnym brzuchem lub koni z wydatnymi żebrami i wąską klatką piersiową. Ze względu na specjalny kształt pas nie może się tak łatwo przesuwać do przodu, jak w przypadku pasów konwencjonalnych.

Sprzączki eksperckie:

Klamry BUSSE Expert wykonane są ze stali nierdzewnej z wytrzymałymi rolkami. W celu ochrony pasków popręgowych celowo pominięto zgrzewany szew. Dzięki małemu wycięciu paski można zapinać szczególnie płasko.


Obwód TURYN - „Łatwa pielęgnacja”


Pasek wykonany jest z wytrzymałej skóry syntetycznej. Powierzchnia jest higienicznie gładka i dlatego łatwa do czyszczenia. Miękka wyściełana wkładka została zintegrowana dla odpowiedniego komfortu. Zapewnia to również dobrą stabilność i cichą pozycję pasa. Centralny D-ring ułatwia zapinanie wodzy pomocniczej.


Popręg ART-FUR - „Wrażliwy”

Ten obwód jest idealny dla wrażliwych koni. Powierzchnia styku jest wyściełana miękkim sztucznym futerkiem i wygodnie przylega do ciała. Sierść jest nie tylko wyjątkowo przyjemna dla skóry i sierści, ale także łatwa w pielęgnacji i szybko schnie.

Wnętrze zostało wypełnione pianką z pamięcią kształtu, specjalną pianką, która dopasowuje się do anatomii konia i dzięki temu zapewnia idealne odciążenie punktu nacisku. Nieobciążony materiał powraca do swojego pierwotnego kształtu. Ponadto stabilna wymiarowo wkładka przepuszcza powietrze, a także błyszczy swoją długą trwałością.

Aby pas mógł być również idealnie umieszczony z różnymi systemami pasów, ma zoptymalizowaną prowadnicę pętli pasa.


Popręg OPTI-SUMMER - „Wakacyjny”

Specjalny materiał OPTIdry, który znajduje się na powierzchni styku tego popręgu, sprawia, że OPTI-SUMMER jest niezbędny dla mocno spoconych koni lub w letnich temperaturach. Funkcjonalny materiał ma optymalną koncepcję wentylacji, która zapewnia maksymalną oddychalność. Ponadto reguluje nawilżenie, jest suchy i gotowy do ponownego użycia szczególnie szybko po treningu.

Tutaj również jako wkładkę zastosowano specjalną piankę z pamięcią kształtu. Centralny D-ring do szybkiego mocowania wodzy pomocniczych i zoptymalizowane prowadzenie paska można znaleźć również tutaj.