Dr. Weyrauch Nr. 17 Feuerstrahl proszek, 500 g

Witamina B12 dla wysokiej wydajności i zdrowia

396,00 zł

(792,00 zł / kg, włącznie z kwotą VAT 23% - plus koszty dostawy)

zawartość: 500 g

Dostawa do wtorek, 23 kwietnia, jeśli zamówienie zostanie złożone do piątek do 00:00 godz..

Jeszcze 8 sztuk dostępnych w magazynie

Właściwości i zalety

 • Wspiera zdrową funkcję nerwów
 • Wysoka biodostępność
 • Idealny przy zmianie sierści

Nr art.: WEY-Pferd-17.3, Zawartość: 500 g, EAN: 4260614540675

Opis

Utrata sprawności i nerwowość, przewlekłe lub wyniszczające choroby, ale także poważne problemy z wydalaniem u starszych koni to dobre powody, aby ponownie rozważyć podaż witamin u konia. Konie wyczynowe korzystają również z wysokiej jakości dostaw przeciwutleniających składników odżywczych i witamin z kompleksu B. Nr. 17 Feuerstrahl to booster witamin, w którym witaminy z grupy B są osadzone w szybkiej i łatwej w transporcie bazie z miodu, drożdży piwnych, lecytyny oraz ekstraktu z czerwonych owoców i likopenu. Poprawia to biodostępność witamin i ma działanie oszczędzające witaminy.

Witamina B12 dla wysokiej wydajności i zdrowia

Oprócz rozpuszczalnych w tłuszczach witamin A, D, E i K Feuerstrahl jest bogaty między innymi w witaminę B12. Brak witaminy B12 jest odpowiedzialny m.in. za rozwój stresu nitrosatywnego (i wywoływanych przez niego mitochondriopatii), który z kolei jest uważany za przyczynę rozwoju tzw. chorób wieloukładowych (wyczerpanie, apatia, bóle mięśni i stawów, zaburzenia koncentracji, trudności w rozumieniu i depresja). Witamina B12 bierze udział w metabolizmie w systemie, który przechwytuje agresywne rodniki tlenku azotu, a tym samym wspomaga oddychanie i zdrowie komórek. Witamina B12 jest również niezbędna w sportach wyczynowych. Odpowiednie spożycie witaminy B12 zapewnia sprężyste czerwone krwinki, które przenoszą wdychany tlen przez najmniejsze naczynia na obrzeża ciała. Poprawia to krążenie krwi w mięśniach, mózgu, skórze i narządach wewnętrznych, co jest niezwykle korzystne nie tylko dla sportowców wyczynowych, ale także dla bardzo starych koni.

Witaminy z grupy B wzmacniające nerwy

Oparta na potrzebach podaż witamin z grupy B, lecytyny i glutaminy jest ważna dla regeneracji komórek nerwowych. Brak witaminy B prowadzi do zaburzeń nerwowych, zaburzeń rozwoju mózgu, psychoz i wielu innych problemów psychicznych. Podczas gdy niedobór witaminy B1 prowadzi również do skurczów i paraliżu, niedobór witaminy B2 może powodować problemy z błonami śluzowymi i skórą. Niedobór witaminy B6 prowadzi do braku budowy mięśni oraz zaburzeń tkanki nerwowej. Biotyna działa jak koenzym. W eksperymentach z niedoborem stwierdzono problemy z mięśniami i skórą, a także zaburzenia wzrostu włosów. Mówi się, że biotyna stymuluje wzrost kopyt.

Aktywacja wielu witamin z grupy B zależy od zapotrzebowania na pierwiastki śladowe.

Najnowsze odkrycia dotyczące witaminy D

Witamina D jest obecnie przedmiotem badań żywieniowych. Ponieważ sama formacja organizmu nie jest wystarczająca, przynajmniej u ludzi, zaleca się suplementację. Brak witaminy D wiąże się z zaburzeniami metabolizmu insuliny i zwiększonym stanem zapalnym. Zwiększone spożycie witaminy D było w stanie znacząco zmniejszyć insulinooporność u pacjentów z nietolerancją glukozy (Pharmazeutische Zeitung, czerwiec 2012). Takie spostrzeżenia z pewnością można przenieść na konia.

Wysoka biodostępność dzięki mikroelementom z roślin

W porównaniu do wszystkich innych produktów Dr. Weyrauch wyjątkowo wykorzystaliśmy witaminy syntetyczne (poza witaminą E), ponieważ nie było możliwości uzyskania witamin z naturalnych źródeł. Jednak w postaci proszku są one wiązane w bazie z suszonego miodu i czerwonych owoców, aby zapewnić szczególnie wysoką dostępność witamin. Jak wszystkie produkty Dr. Weyrauch, Nr. 17 Feuerstrahl nie zawiera konserwantów, aromatów ani środków wiążących!

Jako witaminę K Nr. 17 Feuerstrahl wybrano filochinon (witamina K1), która reprezentuje formę szczególnie wysokiej jakości.

Podczas gdy transport witamin jest wspierany przez micele odżywcze w postaci płynnej, proszek Feuerstrahl Nr. 17 osadza witaminy w bazie wysokiej jakości przeciwutleniających składników odżywczych, takich jak antocyjany z jagód, specjalne polisacharydy z jagody goji i likopen z pomidora. Stwarza to „efekt oszczędzania witamin”. Dodatkowo w formule została zawarta glutamina w formie proszku. Glutamina jest ważnym aminokwasem o dużym znaczeniu dla mięśni, zdrowia komórek, myślenia i pamięci.

Nr. 17 Feuerstrahl już się sprawdził

Sproszkowany Nr. 17 Feuerstrahl oparty jest na bazie lecytyny, drożdży piwnych, skórki granatu i proszku z jagód oraz suszonego miodu. W przeciwieństwie do postaci płynnej zawiera glutaminę, ekstrakt z jagód i jagód goji oraz likopen.

Dobry pomocnik

Nr. 17 Feuerstrahl, czy to w postaci proszku, czy w płynie, najlepiej podawać w zależności od sytuacji lub regularnie podczas zmiany sierści, aby zrekompensować niedobory witamin na podstawie Nr. 4 Goldwert. Zaleca się stałe dokarmianie, nawet w małych dawkach lub w przypadku braku możliwości wypasu.

Zalecenie żywieniowe:

 • Ilość karmy 15 do 30 g lub ml na konia na dzień, kucyki i małe konie odpowiednio mniej.
 • Ze względu na zwiększoną zawartość witamin prosimy nie podawać dziennie więcej niż 40g lub ml na konia. Ten produkt jest zgodny z ADMR.
Pasza: Pasze uzupełniające dla koni
Zawartość

dodatki

Zawartość na kg
witamina A E672 hydrat75.000 IE
witamina E jako naturalna witamina E10.000 mg
witamina D37.500 IE
ß-karoten2.500 mg
witamina C25.000 mg
witamina B1 jako tiamina1.750 mg
witamina B2 jako ryboflawina500 mg
kwas nikotynowy1.250 mg
kwas pantotenowy1.250 mg
witamina B6 jako pirydoksyna1.250 mg
kwas foliowy500 mg
biotyna25.000 µg
witamina B12 kobaldamina50.000 µg
dholina jako winian choliny15.000 mg
karnityna jako winian karnityny30.000 mg
glutamina75.000 mg
ekstrakt z jagód goji (50% polisacharydów)50.000 mg
ekstrakt z lucerny (25% chlorofilu)50.000 mg
ekstrakt z borówek (10% antocyjanów)2.500 mg
likopen z pomidora (5% likopen)125 mg

Skład analityczny

Zawartość
białko surowe10 %
surowy tłuszcz6 %
surowe włókno3 %
popiół surowy5 %
Skład
 • skórki z granatów
 • lecytyna
 • borówki
 • czarna porzeczka
 • suszony miód
 • proszek z aronii
Dr. Weyrauch

Recenzje naszych klientów

ocen klientów po polski dla Dr. Weyrauch Nr. 17 Feuerstrahl proszek

6 recenzji klienta w innym języku

4,9 z 5 gwiazdek
5 gwiazdek
11 (91%)
4 gwiazdki
1 (8%)
3 gwiazdki
0 (0%)
2 gwiazdki
0 (0%)
1 gwiazdka
0 (0%)

12 ocen

Brak opinii w języku: polski. Dostępne są 6 recenzje w innym języku.


Podobne produkty:

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder

Klienci, którzy nabyli "Nr. 17 Feuerstrahl proszek", zakupili także:

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder