Dr. Weyrauch Olej lniany

Wspomaga zmianę sierści, skórę i sierść

62,90 zł

(62,90 zł / l, włącznie z kwotą VAT 8% - plus koszty dostawy)

zawartość: 1.000 ml

Dostawa do wtorek, 28 marca, jeśli zamówienie zostanie złożone do piątek do 05:15 godz..

Jeszcze 1 sztuka dostępna w magazynie.

Darmowa wysyłka do Polska powyżej 200,00 zł.
Informacje dotyczące wysyłki i zwrotów.

Właściwości i zalety

  • Bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3
  • 100% czyste siemię lniane
  • Z pierwszego tłoczenia

Nr art.: WEY-Pferd-Ieinoel, Zawartość: 1.000 ml, EAN: 4260614541221

Opis

Konie naturalnie wchłaniają dużo kwasów tłuszczowych omega-3 ze świeżej zielonej paszy podczas wypasu. To odkrycie zostało osiągnięte kilka lat temu w ramach badań prowadzonych przez Kentucky Equine Research Institute. Odkrycia te były również znane od dziesięcioleci z karmienia krów mlecznych.

Zapotrzebowanie na kwasy tłuszczowe omega-3 jest szczególnie wysokie w okresie zmiany sierści wiosną, jednak łąki nie są jeszcze w fazie wegetatywnej. Karmienie olejami, takimi jak olej lniany – który jest bardzo bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3 – ma naprawdę sens.

Druga faza, w której karmienie olejem lnianym może mieć sens, to sytuacja, w której pastwisko po raz pierwszy uległo erozji i brakuje świeżej trawy.

W końcu konie również korzystają ze spektrum zdrowych kwasów tłuszczowych oleju lnianego, kiedy zmieniają sierść jesienią.

Nasz naturalny olej lniany jest bogaty w cenne, wielonienasycone kwasy tłuszczowe, zwłaszcza kwasy tłuszczowe omega-3, i stanowi doskonały dodatek do dawki pokarmowej, zwłaszcza przy zmianie sierści i gdy występuje zwiększone zapotrzebowanie na energię oraz dla ogólnej poprawy paszy. Olej lniany należy również dodawać przy karmieniu wyłącznie sianem lub kiszonką.

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe są pilnie potrzebne do budowy każdej struktury ściany komórkowej. Dotyczy to zwłaszcza komórek nerwowych. Mają największą powierzchnię ze wszystkich komórek, a tym samym najwyższe zapotrzebowanie na wielonienasycone kwasy tłuszczowe ze wszystkich komórek organizmu. Krew korzysta również ze zwiększonej płynności kwasów tłuszczowych omega-3, ponieważ ściana komórkowa czerwonych krwinek staje się elastyczna. Poprawia to również krążenie krwi w strukturze mikroskóry. Olej lniany wspiera również zdrowe, elastyczne kopyta.

Olej lniany dostarcza ok. 3,8 MJ energii na 100 ml, co prawie odpowiada zawartości energetycznej 300 g owsa i powinno być uwzględnione w dawce pokarmowej.

Ten olej lniany otrzymywany jest przez tłoczenie na zimno w niskiej temperaturze (poniżej 40°C) i pod niskim ciśnieniem. Następnie jest odkwaszony i delikatnie filtrowany.

Zalecenie żywieniowe:

  • Dzienna ilość karmy od 25 do 50 ml

Dodatkowe uwagi:

  • Niewielkie zmętnienie nie oznacza wady jakościowej, ale jest nieodłączną cechą oleju lnianego tłoczonego na zimno (tylko olej rafinowany nie jest mętny).
  • Ponieważ olej lniany należy do grupy tzw. wysuszających olejów, należy zawsze trzymać pojemnik szczelnie zamknięty, aby zminimalizować tworzenie się osadu.
Postać dawkowania: Płyn
Pasza: Pasze uzupełniające dla koni
Skład
  • 100% olej lniany
Zawartość

Skład analityczny

Zawartość
surowy tłuszcz98,9 %

składniki odżywcze

Zawartość
tłuszcze nasycone10 g
jednonienasycone kwasy tłuszczowe18 g
wielonienasycone kwasy tłuszczowe66 g
Dr. Weyrauch

Pytania i odpowiedzi użytkowników Dr. Weyrauch Olej lniany

Poznaj opinię klientów, którzy kupili ten produkt.

Recenzje naszych klientów

ocen klientów po polski dla Dr. Weyrauch Olej lniany

4,5 z 5 gwiazdek
5 gwiazdek
1 (50%)
4 gwiazdki
1 (50%)
3 gwiazdki
0 (0%)
2 gwiazdki
0 (0%)
1 gwiazdka
0 (0%)

2 oceny

Podobne produkty:

    Klienci, którzy nabyli "Olej lniany", zakupili także: