Dr. Weyrauch Nr. 10 Wellness, 1.500 g

Zasadowa mieszanka ziołowa

463,00 zł

(308,67 zł / kg, włącznie z kwotą VAT 23% - plus koszty dostawy)

zawartość: 1.500 g

Dostawa do piątek, 24 maja, jeśli zamówienie zostanie złożone do środa do 00:00 godz..

Dostępny

Właściwości i zalety

 • Z wodorowęglanem sodu
 • Po ciężkich dniach turniejowych i długich wycieczkach lub przejażdżkach
 • Idealny przy karmieniu kiszonką

Nr art.: WEY-Pferd-10.2, Zawartość: 1.500 g, EAN: 4260614540415

Opis

Nr. 10 Wellness opiera się na mieszance soli zasadotwórczej ze specjalnym preparatem ziół i przypraw (m.in. szałwii, trybuli, bazylii, kopru włoskiego, anyżu, kurkumy, pietruszki, dzikiej róży ), które służą jako naturalny dodatek do paszy w przypadku nadmiaru kwasu. Mieszanka ziół Nr. 10 szczególnie polecana jest po ciężkich turniejowych dniach, długich wycieczkach czy rajdach, a także podczas diet i karmieniu kiszonką. To samo dotyczy silnego napięcia mięśni, przewlekłego stanu zapalnego lub w niektórych przypadkach lipcówki.

Co to jest nadkwaśność fizyczna?

Przede wszystkim stres, odwodnienie w upalne dni połączone z wysiłkiem fizycznym, jednostronne dokarmianie zbyt dużymi dawkami zbóż ze zbyt małą ilością paszy objętościowej czy kiszonka może prowadzić do niedoboru w organizmie substancji zasadotwórczych, zwłaszcza wodorowęglanu sodu. Organizm nie jest wtedy w stanie zneutralizować kwasów wytwarzanych lub dostarczanych przez metabolizm, co może prowadzić do długotrwałych problemów zdrowotnych. Nadmiernie kwaśne ciało wydaje się wręcz „zżywiczone”, można też powiedzieć: wydaje się, że w przekładniach jest piasek. Typowymi objawami nadkwasoty, a co za tym idzie brakiem substancji zasadotwórczych, mogą być problemy ze stawami, stwardnienie mięśni, napięcie, stany zapalne, ale także niechęć. Skóra kopyta może stać się szczególnie wrażliwa, co może prowadzić do ochwatu. Zatory stawów mogą pojawiać się raz po raz z powodu nieelastycznej tkanki łącznej lub napiętych mięśni. Na zewnątrz konie wydają się być bardzo pulchne lub wychudzone. Psychika może wydawać się napięta.

Dlaczego zmiany pH spowalniają metabolizm

Centrum produkcji energii znajduje się w mitochondriach, tzw. elektrowniach energetycznych komórek. Te tak zwane organelle („organy komórki”) są jak wszechświat we wszechświecie. Tutaj ATP (adenozynotrifosforan) jest uzyskiwany z ADP (adenozynodifosforanu) poprzez przekształcanie składników odżywczych dostarczających energię (tłuszcz, węglowodany, białko). ATP jest następnie enzymatycznie przekształcany z powrotem w ADP z uwolnieniem energii, gdy istnieje zapotrzebowanie na energię. Jednak może to działać płynnie tylko przy określonej wartości pH (Schneider, PO 2010). Nadkwaśność spowalnia uwalnianie energii. Cały metabolizm zostaje zablokowany.

Jak kwasy są neutralizowane w organizmie

Wodorowęglan sodu jest solą endogenną, która powstaje z chlorku sodu (soli kuchennej) i wody, przy ślinieniu żywności (zwłaszcza, gdy siano i słoma są wystarczająco przeżuwane). Jednocześnie wytwarzany jest kwas solny, który jest potrzebny w żołądku do zakwaszania i dezynfekcji. Dzięki swojej budowie molekularnej wodorowęglan sodu jest w stanie wychwytywać protony w organizmie w celu neutralizacji nadmiaru kwasów. Przykładami takich kwasów – wytwarzanych lub dostarczanych we własnym metabolizmie – są kwas moczowy i mlekowy, których nadmiar często znajduje się w mięśniach. W metabolizmie i trawieniu mogą powstawać jeszcze bardziej agresywne kwasy, takie jak kwas siarkowy i fosforowy, które - zbuforowane w postaci soli - mogą odkładać się w stawach i działać destrukcyjnie.

Ogólne środki żywieniowe w przypadku nadmiernego zakwaszenia

Konie z nadkwaśnością powinny być karmione szczególnie niską zawartością skrobi i białka, ale dużą zawartością błonnika. W każdym razie preferowane jest surowe włókno do żucia w postaci wysokiej jakości siana i słomy. Kiszonki są zdecydowanie odradzane, ponieważ sama kiszonka jest paszą kwaśną (pH 3,5 do 5,3). Oleje paszowe są uważane za neutralne. Rozsądne jest ograniczenie spożycia zboża na korzyść granulek bogatych w błonnik, musli lub pelletów siana.

Szybka pomoc dzięki szybkiej dostępności

Z mieszanką ziołowo-mineralną dr. WEYRAUCH Nr. 10 Wellness oferuje wodorowęglan sodu osadzony na bazie specjalnie dobranych ziół. Oznacza to, że naturalny proces odkwaszania można rozpocząć czysto żywieniowo i w ciągu kilku godzin.

Zalecenie żywieniowe:

 • Dzienna ilość karmy 15 do 30 g (1 do 2 miarek)
 • Doping: podczas startu w turniejach należy przestrzegać 48-godzinnego okresu karencji tego produktu.
Pasza: Pasze uzupełniające dla koni
Skład
 • wodorowęglan sodu
 • suszone zioła
 • owoce dzikiej róży
 • korzeń kurkumy
 • burak
Zawartość

Składniki analityczne

Zawartość
białko surowe5 %
surowy tłuszcz2 %
surowe włókno17 %
popiół surowy15 %
sód16 %
Dr. Weyrauch

Recenzje naszych klientów

ocen klientów po polski dla Dr. Weyrauch Nr. 10 Wellness

3 recenzje klienta w innym języku

5,0 z 5 gwiazdek
5 gwiazdek
3 (100%)
4 gwiazdki
0 (0%)
3 gwiazdki
0 (0%)
2 gwiazdki
0 (0%)
1 gwiazdka
0 (0%)

3 oceny

Brak opinii w języku: polski. Dostępne są 3 recenzje w innym języku.


Podobne produkty:

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder

Klienci, którzy nabyli "Nr. 10 Wellness", zakupili także:

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder